No co o mě
Jmenuji se andrea
Přezdívka Andy´s
Nedávno jsem začala sbírat autogramy .
Miluji zvířátka hlavně svoje činčily , psa ,kočky atd ...
Letos dělám přijímačky na sš , tak to musí výjít .
:D
 

Záhlaví stránek

 

mohawk

Vytvořeno 29.01.2010 17:15:57 | Poslední změna 29.01.2010 17:21:25
Něco málo o historii účesu

Mohawk je účes, který se nazývá podle indiánského kmene Mohawk. Je to kmen, který sídlí od nepaměti na severovýchodě USA. Tento účes byl od pradávna velmi oblíbený nejen mezi Mohawky, ale i mezi ostatními kmeny žijící v této oblasti (např. Hurony a Irokézy).Velmi podobnou atrapu účesu zvanou head roach používaly prérijní kmeny, kteří si ke svým dlouhým vlasům připínali ozdoby podobné účesům severovýchodních indiánů. Ozdoby nebyly vyrobené z vlasů, ale z koňských žíní. Tomuto účesu se mezi indiány říkalo skalpová kadeř. Sloužil jako výzva nepřátelským bojovníkům. Účesy byly často křiklavě zbarvené a doplněné různými ozdobami, např. ptačími pery.


Tento účes se vrátil do módy na konci 70. a v 80. letech mezi lidmi hnutí Punk, kteří svým účesem a vzezřením protestovali proti společenským problémům a systému. V dnešní době je už jen víceméně módní účes bez hlubšího výnamu.

Co je vlastně Mohawk účes a jak na něj

Mohawk (Mohican) je účes, který je vyholen po obou stranách hlavy. Vlasy ve středu zůstávají dlouhé, obvykle pruh vlasů probíhá od čela až dolů na krk. Záleží však na každém jednotlivci, jakou ponechá délku.Při údržbě záleží na typu vlasů a kreativitě jedince. Samozřejmostí je pravidelné vyholování, což může být u Bi- a Tri-hawk složitější. Účesy jsou časově náročné a při jejich výrobě a údržbě je velká spotřeba tvarovacích přípravků. Někteří nositelé zlepšují jejich vzhled různými barvami, což je rovněž velmi náročné na údržbu.

Různé varianty Mohawk účesů

Bodce svobody : tento druh účesu je pojmenován podle sochy svobody. Tvoří ho silně natužené tlusté prameny vlasů, tvarované do bodců čnějících všemi směry, nebo vzhůru.

Devilock : účes je ve stejném stylu jako Mohawk, ale středový pás vlasů je veden hluboko do čela.

Dreadhawk : je další obdoba Mohawk, jen se liší tím, že vlasy jsou zdredované.

Deathhawk : je v průměru širší než Mohawk, je to volnější styl, často tupírovaný, moc se neformuje do bodců.

Bi-a Tri-hawk : tradiční Mohawk má jen jeden centrální pás vlasů, Bihawk má dva a Trihawk tři pásy s vyholenými partiemi mezi sebou.