No co o mě
Jmenuji se andrea
Přezdívka Andy´s
Nedávno jsem začala sbírat autogramy .
Miluji zvířátka hlavně svoje činčily , psa ,kočky atd ...
Letos dělám přijímačky na sš , tak to musí výjít .
:D
 

Záhlaví stránek

 

Dready

Vytvořeno 30.01.2010 17:38:31 | Poslední změna 30.01.2010 17:50:19
Dready jsou mezi mladými lidmi stále velmi populární. Dozvíte se o jejich tvorbě, péči, údržbě a něco málo o historii. Inspirujte se účesy dredů v naší fotogalerii...


Dredy (Dready) jsou moderní a zejména mezi mladou generací oblíbený účes. Mohou mít různou délku a tvar, ale nejoblíbenější jsou stále dredy dlouhé. Pořídit si je můžete dvěma způsoby :

Přírodní metodou - nečesat se, zacuchávat. Výborný přírodní způsob jak docílit dredů je mořská voda. Ta vlasy dokonale slepí a pak už jen stačí zapomenout na hřeben.

Umělou metodou - ve speciálním studiu vám zacuchají vaše přírodní vlasy a na ně napletou stejně zacuchané umělé prameny. Výhodou této metody je libovolná délka a výběr z široké škály barev. Tato umělá metoda se nazývá Silkydreads.Péče a údržba

Říká se, že dredy jsou relativně nenáročné na každodenní údržbu, ovšem není to až tak pravda. Sice není třeba vlasy tak často mýt -mytí dredů se doporučuje zhruba jednou týdně - na druhou stranu je třeba se o dredy starat, háčkovat a udržovat tvar. Fénování horkým vzduchem jim nesvědčí, je proto vhodné dredy nechat volně proschnout. Poté dle potřeby použít vosk.

Dredy je potřeba hlídat, aby nerostly zplacatěle. Časem z nich začnou vykukovat malé pramínky, které by se neměly stříhat. Vlasy se do dredů zpět zaháčkovávají. Tímto způsobem se vyčnívající vlasy dostanou zpět do dredu, tím se neztenčují a časem se zpevní.

K odstranění dredů není třeba hlavu holit! Často se uvádí, že je to jediná možnost. Není to pravda. S velkou dávkou odvahy, trpělivosti a kondicionéru se dají dredy rozplést.Něco málo z historie

První doložená existence tohoto účesu je z roku 1800 př.n.l. z dob starověkého Egypta. Rozšířený byl např. v Indii, kde byl popisován " vlasy jako hadi " . V kmeni Mau Mau se nosily dredy jako symbol zastrašování. Spolu s rastafariánstvím se dredy rozšířily z Jamajky do dalších západních zemí. O nárůst oblíbenosti se postaral král reggae Bob Marley. Zpopularizoval nejen hudbu, ale i životní styl Jamajčanů celému světu, jehož nejviditelnější součástí jsou právě dredy.Slovo dredy pochází z Jamajky. Je odvozené z anglického slova dread - v překladu - strach, hrůza.