No co o mě
Jmenuji se andrea
Přezdívka Andy´s
Nedávno jsem začala sbírat autogramy .
Miluji zvířátka hlavně svoje činčily , psa ,kočky atd ...
Letos dělám přijímačky na sš , tak to musí výjít .
:D
 

Záhlaví stránek

 

Severus Snape - ALAN RICKMAN

Vytvořeno 11.02.2010 08:13:00 | Poslední změna 11.02.2010 08:13:44
Narodil se 21. února 1946, celým jménem Alan Sidney Patrick Rickman , jako nejstarší ze 4 dětí v Hammersmithu, Londýn. Po studiu na Latymerově střední škole v západním Londýně vystudoval design na Royal Academy of Art a 3 roky pracoval jako grafik. Někdy kolem těchto let se seznámil s jedinou ženou v jeho životě, Rimou Hortonovou, s níž již od roku 1977 žije, aniž by se s ní oženil. V 26 letech se rozhodl pro herectví a tak, po získání stipendia, začal studovat na Royal Academy of Dramatic Art, kde studoval od r.1972do r.1974.

Po krátkém působení v londýnském divadle National Theathre se stal členem Royal Shakespeare Company (1985-87), v jejíž inscenaci hry Christophera Hamptona podle Laclosova románu v dopisech Nebezpečné známosti zaujal rolí záletného vikomta Valmonta. Ve stejné roli se objevil i na Broadwayi, kde byl za svůj výkon nominován na cenu Tony 1987.

Tam si ho všiml producent akčních filmů Joel Silver, který mu nabídl roli v připravovaném filmu Smrtonostná past. Byl to opravdový úspěch. Divákům se "jeho" Hans Gruber líbil a hlavnímu hrdinovi, kterého hrál Bruce Willis, se lehce vyrovnal. I přesto, že se Alan Rickman v roce 1995 umístil na 34. místě v anketě o 100 nejpřitažlivějších hvězd ve filmové historii magazínu Empire a v říjnu 1997 byl na 59. místě v anketě stejného magazínu o 100 nejlepších filmových hvězd všech dob, měl zatím jen jedinou příležitost zahrát si opravdu hlavní filmovou roli . Byla to role Franze Antona Mesmera, nazývaného také otec hypnotizmu, ve filmu Mesmer(1994). Pro Rickmana tento snímek hodně znamenal. S úmyslem udělat ho co nejlepší, provedl společně s režisérem Rogerem Spottiswoodem několik změn ve scénáři. To se ale hlavním investorům nelíbilo natolik, že odmítli projekt financovat. Vše odůvodnili tím, že s vyzněním celého díla a především hlavní postavy nesouhlasí. Dokonce řekli, že Alan Rickman není pro roli Mesmera dosti přitažlivý. Spor skončil u soudu, a přesto, že se nakonec peníze sehnaly a film se natočil, do kin se nedostal a skončil jen na videokazetách. Po této nepříjemné záležitosti byl Alan velmi zklamán a dlouho se s tím nemohl vyrovnat.

Jeho další role: Neobvyklé dobrodružství (P.L. O'Hara)

Harry Potter 1,2,3,4 ( Severus Snape)

Dogma (Metatron)

Láska Nebeská (Harry)

Snowcake (Alan)

Parfém: Příběh vraha (Antoine Richis)