No co o mě
Jmenuji se andrea
Přezdívka Andy´s
Nedávno jsem začala sbírat autogramy .
Miluji zvířátka hlavně svoje činčily , psa ,kočky atd ...
Letos dělám přijímačky na sš , tak to musí výjít .
:D
 

Záhlaví stránek

 

HIP HOP

Vytvořeno 04.03.2010 18:10:54 | Poslední změna 04.03.2010 18:16:01
Hip hop je druh populární hudby a také novodobý taneční styl. Je tvořen ze dvou hlavních elementů, jimiž jsou DJing a rap. Hiphopová hudba vzniká spojením rytmů mixovaných DJem a veršů, které do nich vkládá rapper (též označovaný jako MC=Master of Ceremony). K již zmíněné hudbě, ať už reprodukované (DJing), nebo zpěvu (rap), patří grafický projev známý jako graffiti, akrobacie či tanec označovaný pojmem breakdance. Za pátý element je považován beatboxing.


DRUHY
Gangsta rap
Je druh „rapu“, který byl populární hlavně v 90. letech minulého století. Jeho součástí bývají tvrdé a násilné texty, které jsou často mířené proti policii. Tvůrci jsou nebo byli často v rozporu se zákonem. Později někteří zbohatli natolik, že se mohli živit pouze rapem a nepotřebovali dělat pouliční business (drogové dealery,…) a stali se z nich slavní „rappeři“ jako třeba nejpopulárnější 2pac, Dr. Dre, Snoop Dogg, Ice Cube a skupina N.W.A

Pop rap
Je další prvek v hip hopu. Beaty a rýmy při silné melodii hooks, obvyklá struktura pop-songu. Je méně agresivní na rozdíl od jiných druhů rapu. K nejznámějším představitelům patří Nelly, MC Hammer, Vanilla Ice.

Latin rap
Není stejnorodý hudební styl, ale spíše doba, která pokrývá celou hiphopovou muziku zaznamenanou latinsky (jako latinský a španělský hip hop). K nejznámějším představitelům patří Fat Joe, Cypress Hill.

Freestyle rap
Je přísná řeč. Rap, který je v momentě hotový, žádný text předtím se neskládá. „Raper“ popisuje svoji situaci a různé okolnosti, které se dějí okolo něj. Freestyle Battles jsou soutěže, kde rapeři soutěží mezi sebou formou Freestyle rapu, vyměňují si své názory a velmi často padají i ostřejší slova. Nicméně i ve freestyle battlu se dají najít battly,kde na sebe fighteři neútočí, příkladem je "friendly battle" na ArtAttack freestyle battle 05/06 mezi Šulo a Štvanec(oba vlci z Bratislavy)...

G-Funk
(Gangsta Funk nebo Ghetto Funk)- je typ hip-hop muziky, který se objevil v 90. letech ve West Coast a gangsta rapu. Syntetický zvuk, pomalé hypnotické melodie, hluboké basy a v pozadí ženský zpěv. Představitelé tohoto druhu hip-hopu jsou např. 2Pac, Snoop Dogg, Coolio, atd.
Grime
Grime je hudební styl, který vykrystalizoval z UK Garage na začátku nynějšího tisíciletí v Londýně. Zvukově nevychází příliš daleko z UK garage, často je spojován s u nás o něco známějším dubstepem, je ale o poznání dynamičtější, protože kombinuje různé prvky jiných hudebních stylů (hip hopu, reggae atd.), je ale ve většině případů rychlejší. Můžeme se k němu dostat jak v instrumentální podobě (charakteristická bývá podobně jako u dubstepu hutná basová linka), tak v ,,rapované". Oproti hip hopu se ale rýmy vyznačují často tím, že končí na stejné slovo, není to však pravidlem. Jiný význam zde má také Freestyle, který bývá směsicí autorových známých, tedy připravených textů. Protože jsou freestyleové souboje (battle, clash) energičtější, není na tom nic překvapujícího. Nejvýraznější představitelé grimeové muziky jsou např. Wiley, Kano, Lethal Bizzle, Roll Deep Crew, Boy Better Know, The M.o.v.e.m.e.n.t. v čele s Ghettem, Dizzee Rascal a mnozí další. I grime má už svoji odnož, kterou je tzv. rythm'n'grime, jde tedy o kobinaci ,,něžného" r'n'b a tvrdé grime music. Mezi nejznámější r'n'g hity patří např. Kanův hit ,,This Is the Girl" s Craig Davidem nebo tvorba Tinchy Strydera, hlavního představitele party Ruff Sqwad. V současnosti je populární propojování s tanečnější muzikou, jako je bassline, největší úspěch zaznamenal nedávný elektrem inspirovaný singl ,,Wearing My Rolex" od Wileyho a producenta Bless Beatse. Pokud jde o grime a ČR, do Čech se v minulosti už podívala část Roll Deep Crew, Skepta z Boy Better Know, The M.o.v.e.m.e.n.t. nebo částečně grimeový Sway.

Crunk
Crunk je specifický hiphopový hudební styl, rozšířený hlavně v USA ve státě Georgia na východě hlavního města Atlanty. Jeho kolébkou je město Atlanta v Georgii. Crunk je klasifikovaný jako pododdělení tzv. Dirty South, Southern Rap a je výplodem miamské Miami bass music a bounce music. Synonymem crunku je určitě Lil Jon, který termín crunk zpopularizoval i svými výrobky, jako jsou Crunk Juice, Crunk Cups a Crunk Potato Chips. Ale jako první zmínku zaznamenali OutKast se svým debutem Southernplayalisticadillacmuzik, v roce 1994. A ve svém tracku Hootie Hoo, objasnili o co jde. A na zpočátku undergroundovou scénu přicházejí jména jako Bonecrusher, Youngbloodz a David Banner. V roce 1996 vydali Outkast svojí další desku ATLiens, kde se slovo vyskytovalo tolikrát, že se začalo hojně používat. Hlavně jako crazy drunk nebo drunk & high, každý ví.

Horrorcore Rap
Je to rapování o vraždách,znásilněních,mučení,texty proti církvi atd.Tento styl v roce 1989 začal dělat Esham,říkal tomu Acid rap.Od toho se odvíjeli další kapely Insane Clown Posse,Twiztid atd.V česku tento styl představil hlavně Řezník,před ním se o to pokoušeli DHP.